KURZY & SEMINÁŘE

Pravidelně pořádáme různé typy kurzů a seminářů.

  • Pobytové kurzy – Přihláška
  • Poznejme se s koněm – kurzy semináře
  • Spolehlivý kůň
  • EquiEnglish Camp – Příměstský kurz pro děti v angličtině – CZ,  EN

Jak a koho trénujeme

  • Všestranně – zejména se věnujeme drezuře, parkuru a working equitation. Na kurzy však jezdí jezdci všech odvětví a disciplín. Myslíme si, že každý kůň má být všestranný a tak k tréninkům přistupujeme. Chceme koně uvolněného, přemýšlivého, spokojeného a samostatného.
  • Ze sedla i ze země – obojí je pro nás velmi důležité. Při komunikaci s koněm nezáleží, jestli zrovna stojíte na zemi, nebo sedíte nahoře. Principy práce jsou stejné a je třeba umět obojí. Kombinujeme práci ze země i se sportovním ježděním.
  • Člověka i koně – je třeba rozvíjet celou dvojici. Jak po fyzické, tak po mentální stránce. Stejně jako platí to, že neuvolněný jezdec nikdy nebude mít uvolněného koně, platí i to, že pokud neporozumíme svému chování, nebudeme mít šanci porozumět svému koni.
  • Individuálně – každá dvojice chce a potřebuje něco jiného, snažíme se věnovat všem se stejným úsilím.
  • Bezpečně – naším cílem je spolehlivý kůň, který je bezpečný pro veškerou manipulaci, proto učíme jezdce i koně zvládat nejrůznější stresové situace od igelitových pytlíků přes pyrotechniku po vše, co nás napadne. Nechceme koně „zvyknout“ a „otupět“, ale pouze ho i jeho majitele v bezpečném prostředí naučit správné reakci.
  • Svobodně – chceme koně, který nám dá zpětnou vazbu na cokoli, co děláme. Netoužíme po robotovi, který slepě plní naše přání. Baví nás odlišné povahy koní. Právě jejich autentické projevy nám dávají možnost dozvědět se, kdo jsme.

Pobytové kurzy

Společně s Kristýnou Malenínskou a Kateřinou Vítkovou jsme v roce 2017 uspořádaly tři pobytové kurzy na Ranči Ježkův Mlýn – Hoštka. V roce 2018 jsme rozšířily nabídku a konalo se pět úžasných kurzů, zaměřených zejména na přiježdění koně, vzájemnou důvěru, práci ze země, řešení problémů jezdeckých dvojic a sebepoznání pomocí koní. Většina těchto kurzů měla naplněnou kapacitu do týdne od otevření přihlášek.

Pro rok 2019 je připraveno kurzů celkem sedm, přičemž některé jsou tématicky více zaměřené na jednu z oblastí. Vzhledem k velké poptávce jsme i rozšířily spolupracující areály a kurzy se budou nově konat i v Českém Dvoře.

Kurzy jsou odděleně pro dospělé i děti.

Více informací zde.

Spolehlivý kůň

V našem domácím areálu ArtDressage Stable Holubice se pravidelně konají jednodenní navazující kurzy Spolehlivý kůň, během kterých si účastníci vyzkouší práci s našimi koňmi, mladými, nezkušenými i pokročilými a mají tak možnost nahlédnout na svůj osobní styl práce. Kurz je veden velmi prakticky a účastníci se dozví, jak koně správně trénovat, proč koně reagují tak, jak reagují, na co si dát pozor a jak trávit bezpečně čas u svých miláčků.

Po předchozí domluvě je možno uspořádat tento kurz i ve Vaší stáji.

Kurzy jsou odděleně pro dospělé i děti.

Příměstské kurzy v angličtině

Pro děti od 10 let pořádáme tzv. EquiEnglish campy, tedy kurzy, na kterých se mluví pouze anglicky. Účastní se jich i anglicky rodilé děti, tedy angličtina se stává naprosto přirozenou součástí. Během kurzu se děti věnují tréninkům ze sedla i ze země, péči o koně, teorii i hrám.

Více informací (CZ), More information (EN)