KURZY & SEMINÁŘE

Většinu veřejných akcí pořádám pod záštitou našeho spolku EquiT&T z.s.
Pro rok 2020 jsou naplánovány tyto kurzy a semináře:

4. – 5. dubenPoznejme se s koněm: osobní hranice, sebevědomí, sebedůvěrysebepoznávací seminářvíce info
30. duben – 3. květenPoznejme se s koněm: sebepoznávací pobyt s koňmisebepoznávací kempvíce info
23. – 24. květenPoznejme se s koněm: strach, stres, pocit viny a vnitřní kritik sebepoznávací seminářvíce info
26. – 28. červenVíkendovka s vlastním koněm: vztah, důvěra, zrcadleníintenzivní pobytvíce info
5. – 10. červenecTréninkový a zážitkový kemp s vlastními koňmi, Hoštkatréninkový kempvíce info
27. – 31. červenec Poznejme se s koněm: sebepoznávací pobyt s koňmi sebepoznávací kempvíce info
9. – 14. srpenTréninkový a zážitkový kemp s vlastními koňmi tréninkový kemp více info
23. – 28. srpen Tréninkový a zážitkový kemp s vlastními koňmi, od 12 let tréninkový kemp více info
Pokud není uvedeno jinak, všechny kurzy se konají na Statku Český Dvůrhttp://www.ceskydvur.cz/ – nedaleko Benešova, cca 45 min od Prahy
Pro účast na SEBEPOZNÁVACÍCH pobytech a seminářích nemusíte mít žádné zkušenosti s koňmi.

Jak a koho trénujeme

  • Všestranně – zejména se věnujeme drezuře, parkuru a working equitation. Na kurzy však jezdí jezdci všech odvětví a disciplín. Myslíme si, že každý kůň má být všestranný a tak k tréninkům přistupujeme. Chceme koně uvolněného, přemýšlivého, spokojeného a samostatného.
  • Ze sedla i ze země – obojí je pro nás velmi důležité. Při komunikaci s koněm nezáleží, jestli zrovna stojíte na zemi, nebo sedíte nahoře. Principy práce jsou stejné a je třeba umět obojí. Kombinujeme práci ze země i se sportovním ježděním.
  • Člověka i koně – je třeba rozvíjet celou dvojici. Jak po fyzické, tak po mentální stránce. Stejně jako platí to, že neuvolněný jezdec nikdy nebude mít uvolněného koně, platí i to, že pokud neporozumíme svému chování, nebudeme mít šanci porozumět svému koni.
  • Individuálně – každá dvojice chce a potřebuje něco jiného, snažíme se věnovat všem se stejným úsilím.
  • Bezpečně – naším cílem je spolehlivý kůň, který je bezpečný pro veškerou manipulaci, proto učíme jezdce i koně zvládat nejrůznější stresové situace od igelitových pytlíků přes pyrotechniku po vše, co nás napadne. Nechceme koně „zvyknout“ a „otupět“, ale pouze ho i jeho majitele v bezpečném prostředí naučit správné reakci.
  • Svobodně – chceme koně, který nám dá zpětnou vazbu na cokoli, co děláme. Netoužíme po robotovi, který slepě plní naše přání. Baví nás odlišné povahy koní. Právě jejich autentické projevy nám dávají možnost dozvědět se, kdo jsme.

Pobytové kurzy

Společně s Kristýnou Malenínskou a Kateřinou Vítkovou jsme v roce 2017 uspořádaly tři pobytové kurzy na Ranči Ježkův Mlýn – Hoštka. V roce 2018 jsme rozšířily nabídku a konalo se pět úžasných kurzů, zaměřených zejména na přiježdění koně, vzájemnou důvěru, práci ze země, řešení problémů jezdeckých dvojic a sebepoznání pomocí koní. Většina těchto kurzů měla naplněnou kapacitu do týdne od otevření přihlášek. V roce 2019 bylo pobytů 7, z nichž dva sebepoznávací. Dále jsme uspořádaly mnoho menších kurzů a seminářů a naše akce se z většiny přesunuly na Statek Český Dvůr.